Wystawa prac Sławomira Chudzika
07.07.2020

Wystawa prac Sławomira Chudzika "Gwasz i drzeworyt".

 Zapraszamy na wystawę prac Sławomira Chudzika - gwasz i drzeworyt

SŁAWOMIR CHUDZIK (1934-1993)

Syn Antoniny z d. Pierzchała i Czesława Chudzika. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Białymstoku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa, ze specjalizacją grafiki i malarstwa ściennego. W 1964 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem, pod kierunkiem profesora R. Pietkiewicza.


W 1964 roku pełnił funkcję pełnomocnika CBWA w Białymstoku. W latach 1972-75 był członkiem zarządu sekcji malarskiej Zarządu Głównego ZPAP, a w latach 1975-83 – członkiem komisji rewizyjnej Zarządu Głównego ZPAP.


Uczestniczył i kilkakrotnie przyjmował funkcję komisarza plenerów malarskich w Białowieży oraz plenerów: bułgarsko-polskiego i węgiersko-polskiego w Ciechanowcu.
Współorganizował (z Krzysztofem Turem) Wystawy Sztuki Religijnej w Białymstoku, Wystawę Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki, Wystawę w 50. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego.

W ciągu trzydziestu lat pracy twórczej uprawiał równolegle: malarstwo sztalugowe, malarstwo ścienne, gwasz i grafikę – głównie drzeworyt. Jednocześnie powstawały realizacje z dziedziny grafiki wydawniczej i ekslibrisu, prywatnych druków ulotnych („Spowiedź” Władysława Broniewskiego, „Pieśń nad pieśniami” Salomona), a w latach 80. znaczki i cegiełki „Solidarności”.

Prywatnie – bibliofil zajmujący się artystyczną oprawą książek.

- - -

🔸 czas trwania wystawy:
28.06.2020 ― 31.07.2020
wtorek-niedziela / 10:00-18:00

kuratorka wystawy: Monika Szewczyk